۱۰ ایده جذاب برای طراحی دکواسیون یک بالکن زیبا

19 دی 98 مقالات
۱۰ ایده جذاب برای طراحی دکواسیون یک بالکن زیبا

امروزه تقریبا همه آپارتمان ها حداقل دارای یک بالکن یا همان تراس هستند. این بالکن ها می‌توانند تداعی کننده حیاط‌های بزرگ و باصفای قدیمی باشند، اما بدلیل کوچک بودن آن ها، تصور می شود که نمی‌توانند فضایی دلچسب، کاربردی با دکوراسیونی زیبا برای استراحت کردن یا دورهمی های ما باشند. ما در این مقاله به شما نشان میدهیم که همه بالکن ها، چه بزرگ و چه کوچک، قابلیت تبدیل شدن به یک فضای بی نظیر و دنج با چشم اندازی فوق العاده را دارند. اگر شما نیز در حال حاضر بالکن خانه خود را به عنوان :گورستانی برای گیاهان ازبین رفته یا انباری برای مبلمان شکسته استفاده می‌کنید، دراین مقاله همراه ما باشید تا با ایده های عالی، بالکن خود را به یک پاتوق باشکوه و پر از زیبایی و آرامش تبدیل کنید.راه های زیبا کردن بالکن با دکوراسیون بالکن

۱.استفاده از مبلمان دونفره و کفپوشی مقرون بصرفه

یک بالکن معمولی، ممکن است کفپوش های جذابی نداشته باشد. و کفپوش آن از نوع موزاییک یا بتنی باشد. شما می‌توانید برای طراحی دکوراسیون بالکن و زیبا کردن آن، از بلوک های کاشی های تزیینی، به عنوان کفپوش استفاده کنید، که نصب آنها نیز بسیار آسان و راحت است. در کنار کفپوش های جدید، می‌توانید به نسبت اندازه بالکن خود، از تعدادی مبلمان راحتی استفاده کنید. اگر مانند این تصوی، بالکن کوچکی دارید، نگران نباشید، زیرا می‌توانید مانند صاحب این بالکن از یک مبل نشیمن دونفره استفاده کنید. فضایی که هم به عنوان نشیمن دونفره و هم به عنوان میز باربیکیو قابل استفاده است! یک میز نیم دایره کوچک نیز محفل گرم بالکن شما را تکمیل می‌کند.

دکوراسیون بالکن

۲.ساختن حریم خصوصی و تزینن دکوراسیون بالکن با چوب بامبو

این یک ایده ساده و بسیار مقرون بصرفه است. استفاده از چوب های بامبو که علاوه بر ایجاد حریم خصوصی در بالکن، زیبایی و جذابیت خاصی را نیز به فضا می‌دهد. در اینجا صاحب بالکن، ابتدا با چوب های بامبوی ارزان، نمای بالکن خود را ساخته است. و سپس با آویزان کردن چراغ‌های فانوسی زیبا، جلوه ای دوچندان به فضای بالکن بخشیده است.

دکوراسیون بالکن

۳.تزیین دکوراسیون بالکن به عنوان یک فضای کوچک شهری

بالکن شما فضای مستقل و کوچکی از خانه محسوب می‌شود، که شما با تزیین و طراحی دکوراسیون، به فضای آن هویت بخشیده و آن را کاربردی می‌کنید. در اینجا با افزودن یک نیم دیوار چوبی به دیوارهای بالکن، فضایی برای آویزان کردن گلدان، چراغ فانوس و روشنایی، و آویزهای مختلف ایجاد شده است. یک دورهمی نشیمن ساده، به همراه چند گلدان و وسایل تزیینی مقرون بصرفه، این بالکن را زیبا، جذاب و دلچسب کرده است.

دکوراسیون بالکن

۴.طراحی دکوراسیون بالکن بعنوان اتاق غذاخوری

طراحی این بالکن طبق خواست صاحب خانه، بصورتی انجام شده است که گویی ادامه فضای داخلی خانه، به بیرون آورده شده است. این اتاق بیرونی را به عنوان فضایی برای غذاخوردن و استراحت طراحی کرده اند.

  • انداختن یک فرش در فضای باز که کفپوش بتنی را می پوشاند
  • استفاده از مبلمان عتیقه
  • میز وسط از جنس پروپیلن انعطاف پذیر
  • و یک صندلی تاشو

همگی راحتی داخل خانه را به بیرون نیز انتقال داده است.

دکوراسیون بالکن

۵.طراحی دکوراسیون بالکن به سبک پالت چوبی

در این بالکن عنصر چوب نقش اول را در دکوراسیون بالکن ایفا می‌کند. یک دکوراسیون زیبا و مقرون بصرفه که از تخته ها و پالت های چوبی ساخته شده است. تلفیق چوب و رنگ سبز گیاهان همیشه حس خوشایند بودن در طبیعت را به ما می‌دهد. این دو، در کنار هم یک دکوراسیون عالی را رقم خواهند زد.

دیواری از جنس چوب با گلدان های سبز بر روی آن و لامپ های رشته ای ساده و زیبا، نوای جشن زیبای طبیعت را در بالکن طنین انداز می‌کند. کفپوش های چوبی در تناسبی هماهنگ با دیوار، سطح را پوشانده است و فرش سبز رنگ روی آن در این فضای باز، یک مکان نرم و راحت را برای دورهمی ها بوجود آورده است.

یک مبل از جنس پالت چوبی با کوسن های مقاوم در برابر هوا، جایگاه نشیمن این بالکن را تشکیل داده اند. ساخت این مبل با پالت های چوبی بسیار کم هزینه و ساده است، حتی شما میتوانید از پالت های چوبی زیر یخچال یا لباسشویی استفاده کنید. اما یادتان نرود قبل از استفاده روی آن را با لاک الکل یا سیلرکیلر بپوشانید.

دکوراسیون بالکن

۶.ساختن حریم خصوصی کامل نوعی خاص از تزیین بالکن

حریم خصوصی بالکن برای بسیاری افراد مهم و حتی لازم است. اما این کار باعث نمی‌شود که شما بالکن کاربردی، ایده آل و زیبای خود را نداشته باشید. یک دیوار پوشاننده جذاب، برای بالکن خود انتخاب کنید، که علاوه بر حفظ حریم خصوصی، نور کافی را به بالکن راه دهد. برای انتخاب نوع این دیوارها می‌توانید از طراحان متخصص دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. گیاهان گلدانی باعث می شود تا فضای سبز کافی به این بالکن افزوده شود. مبلمان حصیری با رنگهای روشن و شاد مانند زرد و نارنجی، فضا را بسیار روشن‌تر می‌کند.

دکوراسیون بالکن

۷.طراحی دکوراسیون بالکن خیلی کوچک

اگر بالکن شما نیز، مانند بالکن این تصویر بسیار کوچک است. و فضای کافی برای جای دهی مبلمان و میز را ندارد، می‌توانید مانند تصویر، قفسه ای به نرده بالکن وصل کنید. با این کار یک مکان مناسب برای قراردادن غذاها و نوشیدنی های خود ایجاد می‌کنید. و براحتی می‌توانید شام و نهار خود را در فضای باز و دلچسب بالکن میل کنید. و از این میز دست ساز بسیار کاربردی، نهایت استفاده و لذت را ببرید.

دکوراسیون بالکن

۸.طراحی دکوراسیون بالکن با سایه‌بانی برای روزهای آفتابی

اگر شما هم مانند صاحب این بالکن مایل هستید بیشتر وقت خود را در بالکن بگذرانید، و از هوای پاک و منظره زیبای بیرون لذت ببرید، پس بهتر است به فکر هوای آفتابی و نور خورشید باشید. و برای مهار آن یک سایه‌بان برای بالکن خود درنظر بگیرید.

یک سایه‌بان پارچه ای با سطح بالای UPF نصب کنید. در این بالکن از سایه‌بان پارچه ای سفید استفاده شده است، که همه سقف بالکن را می‌پوشاند. در کنار آن فانوس های پارچه ای آویزان شده است، که هنگام شب نور ملایمی دارند. و در طول روز نیز بسیار زیبا به نظر می رسند. و در پایان استفاده از یک مبلمان راحتی که از چوب اقاقیا ساخته شده است، و رنگ روشنی دارد، این فضای زیبا و دنج را برای تمام ساعات شبانه روز مهیا کرده است.

دکوراسیون بالکن

۹.طراحی بالکن زیبا به عنوان جنگل شهری کوچک

یکی از بهترین ایده ها برای تزیین دکوراسیون بالکن که همه از دیدن آن لذت خواهند برد، تبدیل بالکن به یک جنگل شهری کوچک است. در این تصویر یک فضای سبز زیبا و باز را می‌بینید که با انواع گلهای فصلی پوشانده شده است. بر روی پوشش نرده ها جعبه هایی سیاه رنگ، به عنوان گلدان برای گلهای زیبا ساخته شده است. یک نیمکت ساده در سمت راست، محلی برای نشیمن و فضای اندکی برای ذخیره سازی وسایل را فراهم می‌کند. همچنین یک میز وسط کوچک که می‌تواند علاوه بر زیبا بودن بسیار پرکاربرد باشد. زمین بالکن نیز با یک فرش سیاه و سفید پوشانده شده است. که بسیار نرم و راحت است و ترکیب رنگی زیبایی با نرده ها، گلدان ها و نیمکت سیاه رنگ ایجاد کرده است.

دکوراسیون بالکن

۱۰.طراحی بالکن برای حیوان خانگی دوست داشتنی شما

اگر شما یک سگ دوست داشتنی یا گربه ای ملوس یا هر حیوان خانگی دیگری دارید، اما در آپارتمان زندگی می‌کنید و بدنبال یک مکان امن و دنج برای آنها هستید، بالکن خانه شما یکی از بهترین گزینه ها است. بالکن خانه می تواند به راحتی به یک بهشت برای حیوان خانگی شما تبدیل شود. نرده های چوبی سفید رنگ، یک خانه سگ بی نقص و عالی، گلدان هایی پر از گل که برای حیوان خانگیتان مضر نباشد همگی میتوانند یک فضای راحت و دلپذیر برای حیوان خانگی شما بسازد.

دکوراسیون بالکن