۱۰ تکنیک حرفه ای که هر خانه ای را زیباتر میکند

1 مهر 98 مقالات
۱۰ تکنیک حرفه ای که هر خانه ای را زیباتر میکند

همه ما چه مستاجر باشیم و چه صاحب خانه دوست داریم در خانه ای زندگی کنیم، که حال و هوای ما را عوض کند و مکانی برای آرامش ما باشد. ما تنها زمانی از بودن در یک خانه لذت میبریم که ما را مجذوب خود کند. و اگر از خانه بیرون برویم آرزو کنیم تا هرچه زودتر به پناهگاه مطمئن خود بازگردیم.

این دنیا هرچه بهتر باشد تمایل ما به زندگی کردن در آن نیز بیشتر میشود. فراموش نکنید که خانه شما برای شما یک دنیا است. اگر خانه بهتری برای خود بسازید قائدتا میل به زندگی کردن در شما بیشتر خواهد شد. اما چه کنیم که دنیای ما یعنی خانه کوچک ما تبدیل به یک مکان بهتر و زیباتر شود؟

پاسخ کوتاه بدون شک استفاده از یک دکوراسیون داخلی خوب و آرامش بخش است. ما در این مقاله به معرفی ۱۰ تکنیک عالی و بینظیر خواهیم پرداخت که هر خانه ای را زیباتر از آنچه که هست میکند. اگر شما هم میخواهید خانه ای زیباتر برای خود داشته باشید حتما خواندن این مقاله را از دست ندهید.

۸ تکنیک حرفه ای که هر خانه ای را زیباتر می‌کند

  1. روی رنگ ها تمرکز کنید

ما غالبا خانه های خود و آشنایان را با رنگ های خنثی و سرد می‌بینیم. معمولا بیشتر از رنگ سفید برای رنگ آمیزی دیوارها و المان های اصلی خانه استفاده می کنیم. چرا کمی پا را از قواعد کلیشه ای خارج نکنیم؟ چه ایرادی دارد اگر از رنگ های متنوع استفاده کنیم؟ لطفا به شکل زیر نگاه کنید.

افراد این خانه در واقع جسارت استفاده از چندین رنگ مختلف را در قلب خانه خود پیدا کرده اند. استفاده هوشمندانه از رنگ های مناسب به زیبا تر شدن خانه شما کمک میکند. از اینکه با وارد کردن رنگ های مختلف کسی شما و سلیقه شما را مسخره کند نترسید. اگر خودتان میتوانید، با استفاده از تئوری رنگ ها یک پالت رنگی متناسب با خود را در نظر بگیرید و از رنگ های هم خانواده که به هم می آیند استفاده کنید

اگر هم میترسید رنگ های نامناسب انتخاب کنید، حتما از یک متخصص دکوراسیون داخلی کمک بگیرید تا او برای شما رنگ های مناسبی برای خانه شما انتخاب کند.

خانه

  1. تاثیر آینه ها در دکوراسیون داخلی را فراموش نکنید

اگر خانه شما کوچک است و دوست دارید بزرگتر از آنچه که هست دیده شود، حتما از آینه ها چشم پوشی نکنید. طراحان دکوراسیون داخلی عاشق آینه ها هستند. قدرتی که آینه ها در زیبایی بخشی به خانه شما دارند در کمتر المانی دیده میشود. آینه زیبایی ها را بازتاب میدهد و اگر به درستی استفاده شود میتواند خانه را بزرگتر نشان دهد.

برای بزرگ کردن فضاهای کوچک اصلا نیازی نیست از کس دیگری کمک بگیرید. همین فردا چند آینه متناسب با سلیقه خود و شرایط خانه انتخاب کنید، تا خانه را زیباتر از گذشته کنید. در کل انجام تزئینات با آینه ها راهی آسان و زیبا برای ایجاد فضاهای بزرگتر، روشن‌تر و بازتر است.

خانه

 

  1. به هر اتاقی دکوری های زیبا اضافه کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای افزودن زیبایی به خانه ها، استفاده از لوازم جانبی و اشیاء زینتی یا به اصطلاح دکوری است. در هر بخش از خانه خود یک دکوری قرار دهید. برای مثال از ساعت های زینتی در قفسه کتابخانه یا سایر قفسه ها استفاده کنید. حتی اگر شده یک گل زیبا و کوچک را روی یک میز در کنار تلوزیون قرار دهید.

دکوری ها ابزار بسیار جالبی هستند. اتاق ها با وجود لوازم دکوری از لحاظ زیبایی شناختی ارتقا پیدا میکنند. به عکس این بخش نگاه کنید. در این سرویس بهداشتی تنها از یک گیاه سبز کوچک در کنار روشویی استفاده شده است. و یک قالیچه نیز در بخش ورودی آن پهن شده است. با همین دو المان فضا بسیار زیباتر شده است.

خانه

  1. از گل ها و گیاه ها در دکوراسیون داخلی استفاده کنید

اگر از یک طراح داخلی خوش ذوق و حرفه ای بپرسید که چگونه خانه خود را زیباتر کنم، قطعا در میان ۵ پاسخ اولش به شما خواهد گفت که:… از گل و گیاه و المان های طبیعی سبز رنگ استفاده کن!

استفاده از گل ها و گیاهان در شیک ترین گلدان ها علاوه بر اینکه یک نوع دکور لحاظ میشود، بلکه زیبایی خانه و فضای شما را دوچندان میکند. در این تصویر تنها با یک گلدان زیبا با یک شکل هندسی فوق العاده شیک، که حاوی یک گیاه است اتاق زیباتر شده است. اگر حتی نمیخواهید هزینه زیادی برای خرید گل داشته باشید حتما از چند نمونه کاکتوس فتنتزی و کوچک استفاده کنید.

خانه

  1. پای نور طبیعی خورشید را به خانه خود باز کنید

نور خورشید برای سلامتی انسان و هر موجود زنده دیگری ضروری است. هیچوقت از ورود نور خورشید به خانه هراس نداشته باشید. علاوه بر فواید آفتاب برای سلامتی، خورشید میتواند خانه شما را بصورت طبیعی روشن کند. دقیقا مشابه تصویر زیر سعی کنید که در طول روز پنجره خود را باز کرده و اجاز دهید آفتاب قدم به خانه شما بگذارد. در طول فصول مختلف پرده های خود را عوض کنید و هر روز برای یک مدت هرچند کوتاه اجازه بدهید خانه با نور طبیعی روشن شود.

  1. از امتحان کردن ایده های خود نترسید

“چهاردیواری اختیاری”. خانه متعلق به خودتان است و حتی اگر مستاجر باشید میتوانید تغییرات ریز و درشتی اعمال کنید. موتور خلاقیت خود را روشن کنید. هر چیزی که دوست دارید را تغییر دهید. هر چیزی که فکر می کنید برای زیبایی خانه شما لازم است یا به بهتر شدن دکوراسیون خانه کمک می کند را انجام دهید.

برای مثال در تصویر زیر یک خانه نسبتا کلاسیک را میبینید ولی صاحب خانه با استفاده از میز و صندلی مدرن و البته لوستر مدرنتر فضا را بسیار زیبا تر و چشم نواز تر کرده است.

خانه

  1. کاشی های خود را به روز کنید

در حمام یا آشپزخانه خود ، کاشی از مهمترین عناصر یک طراحی منسجم است. اگر می خواهید زیبایی قابل توجهی به آشپزخانه خود بی افزایید، کاشی  های خود را به روز کنید و تغییر دهید. این آشپزخانه خیره کننده از استودیو مکگی دارای یک کاشی مترو مروارید است که یک تغییر چشمگیر و استاندارد در فضا ایجاد کرده است.

خانه

  1. اضافه کردن بافت به فضا

استفاده از یک فرش یا قالیچه کوچک، جای دهی گلدان های گل و گیاه، استفاده از تابلوهای دیواری و …. همگی می توانند یک بافت معنی دار به فضا بدهند. تنها کافی است به عکس زیر نگاه کنید تا متوجه منظور ما شوید. هر آنچه که به این اتاق بافت میدهد نقش بسیار پررنگی در زیبا تر کردن آن ایفا میکند. تصویر گویای اهمیت بافت در زیبایی شناختی اتاق است و تنها باید از دیدن آن لذت برد.

خانه

  1. المان های اضافی و دست و پا گیر را حذف کنید

طراحی و اجرای این آشپزخانه مدرن  توسط کوکو کلی (Coco Kelly) صورت گرفته است. او از حداقل المان ها استفاده کرده و تقریبا تمام نکات بالا را در طرح خود رعایت کرده است. هیچ وسیله دست و پا گیر و اضافی در این آشپزخانه وجود ندارد بنابراین این طراحی در مجموع خیره کننده است.

پیشخوان های این آشپزخانه عاری از درهم ریختگی و هرج و مرج‌اند. و همین امر باعث بزرگتر و جذاب تر شدن آن می شود. در هر اتاق خانه خود، پیدا کردن راه هایی برای پنهان کردن یا خلاص شدن از شر موارد غیرضروری یکی از بهترین راه های کمک به ایجاد حس زیبایی در فضای شماست.

خانه