۱۸ آشپزخانه کوچک و مدرن برای آپارتمان های کوچک

7 دی 98 مقالات
۱۸ آشپزخانه کوچک و مدرن برای آپارتمان های کوچک

بیشتر ما عادت داریم که آشپزخانه ها را فضاهای بزرگ و دلباز تصور کنیم. جایی که پر از کابینت های بالا و پایین و تمام ابزار و تجهیزات آشپزی است. چون مواد غذایی و ظروف را عموما در آشپزخانه نگهداری می کنیم، عادت داریم که با فضاهای کوچک راحت نباشیم. اما متاسفانه همه آشپزخانه ها بزرگ نیستند. وقتی آپارتمان ها مثل علف هرز در نقطه ای از شهر رشد کرده اند، ناگریز در بیشتر خانه ها آشپزخانه ها کوچکتر شده اند.

خیلی ها از اینکه فضای آشپزی آن ها کوچک است ناراحت میشوند. و نمی توانند هیچ کاری در آن انجام دهند. ما در این مقاله ۱۸ نوع آشپزخانه مختلف را لیست کرده ایم که جزء آشپزخانه های مدرن و کوچک دسته بندی می شوند. با دیدن این فضاهای کوچک قطعا نظرتان برمیگردد، و با عشق و علاقه شروع به آشپزی می‌کنید. لطفا با ما همراه باشید تا شاهکارهای طراحی داخلی در بخش آشپزخانه را با ما مرور کنید.

۱.تلفیق مدرن و کلاسیک

این آشپزخانه باریک مانند بسیاری از آشپزخانه‌های آپارتمان های اجاره ای در کشورهای اروپایی است. کابینت ها کوچک هستند و حداقل فضا را درگیر کرده اند. از سوی دیگر وجود قفسه ها باعث شده که از شلوغی آشپزخانه کاسته شود.

آشپزخانه

 1. تلفیق سنگ و چوب

شاید کوچکترین آشپزخانه کوچک ما را در این تصویر مشاهده میکند. رنگ دیوارها و به طبع کابینت ها سفید است. کفپوش از جنش هاردوود طرحدار است. فضا به قدری کوچک است که به سختی دو نفر در حالت ایستاده در آن قرار می‌گیرند. نکته جالب تناسب المان های آشپزخانه با هم است. فقط کافی است نگاه کنید که چه میز و صندلی های جمع و جوری برای این فضای کوچک انتخاب شده است.

آشپزخانه

 1. هوشموندی در نصب کابینت

در عین کوچکی اما یکی از شاهکارهای دکوراسیون داخلی است. فقط کافی است که کابینت بالایی نگاه کنید. طراح از قصد آن را پایینتر نصب کرده که فضای اضافی برای قرار دادن وسایل آشپزخانه باشد. ظرافت در همه جای این آشپزخانه مدرن به چشم میخورد.

آشپزخانه

 1. حداکثر استفاده از فضا و محل ذخیره سازی

مردم اغلب از آشپزخانه های کوچک گریزان هستند و عموما از خانه هایی که آشپزخانه کوچکی دارند روی گردانند. اما تنها کافیست که کمی خلاقیت و سلیقه داشته باشید. شاید این فضا تنگ باشد و به سختی بتوان در آن آشپزی کرد. اما به تعدد و شمار زیاد کابینت ها نگاه کنید. هم بالا و هم پایی دیوار پر از کابینت است. این یعنی هر اندازه وسیله و ظرف و ظروف داشته باشید به راحتی و بدون دردسر داخل چنین کابینت هایی گنجانده میشوند. شاهکار است!

زیبایی این آشپزخانه محدود به کابینت ها نمیشود. رنگ انتخابی برای آن بسیار بسیار حساب شده است. ترکیب رنگ سفید و تیره این فضا مدرنیته محض است.

آشپزخانه

 1. ترکیب مدرنیته و کلاسیک شطرنجی

این آشپزخانه، ترکیبی از مدرن و کلاسیک است. مدرن از این لحاظ که ترکیب المان ها بیشتر شباهت به آشپزخانه های جدید دارد و در نمونه های کلاسیک کمتر شاهد آشپزخانه های کوچک هستیم.

 1. سبک مدرن و منعکس کننده خلاقیت و زیباییآشپزخانه

وقتی صحبت از مدرنیته میکنیم و سعی داریم آینده معماری و دکوراسیون را به شما نشان دهیم، می‌توانیم به این عکس بسنده کنیم. نمونه ای هر چند کوچک اما بینظیر از یک طراحی کامل را در این آشپزخانه مشاهده میکنیم. در این آشپزخانه تقریبا همه چیز وجود دارد. تنها به سایز وسایل و کابینت ها توجه کنید. آدم دوست دارد که تمام روز خود را در این فضا زندانی کند و از آشپزی در آن لذت ببرد.

آشپزخانه

 1. خلاقیت در طراحی و نصب قفسه

توجه شما را به نورپردازی شیک این فضا جلب میکنیم. و اینکه چگونه دو قفسه کوچک و کاملا خلاقانه یک فضای خیره سازی و دکوری بینظیر را به وجود آورده اند.

آشپزخانه

 1. نهایت هوشمندی و حفظ تقارن المان ها

فکر میکنم یکی از بهترین آشپزخانه های مدرن و البته کوچک را در این تصویر میبینیم. انتخاب المان های آن، کار هر کسی بوده واقعا سلیقه خوبی داشته است. در طراحی و اجرای قفسه ها نهایت دقت و ظرافت رعایت شده و تقارن فضا واقعا تحسین برانگیز است. در این تصویر، تنها نظر شما را به میانه آشپزخانه، یعنی جایی که  اجاق گاز با یک رنگ ملایم چشم ها را به خود خیره میکند.

آشپزخانه

 1. طراحی متفاوت کابینت

کابینت براق و یک پالت تک رنگ، به این آشپزخانه کوچک اروپایی زیبایی ساده می‌بخشد، اما جزئیات گرافیکی و معماری  مانند سنگ آکاردئون و المان های دیگر فضا را بهتر به نمایش میگارند.

آشپزخانه

 1. آشپزخانه مدرن اروپایی

حتی ابتدایی ترین فضاها با اضافه شدن چند لوازم جانبی بی‌نظیر می‌تواند صاحب یک شخصیت باشد. ما در این آشپزخانه اسکاندیناوی عاشق المان ها و چیدمان وسایل شده ایم.

آشپزخانه

 1. ترکیب ۳ رنگ هماهنگ

اغلب آپارتمان های کوچک شهر نیویورک آشپزخانه هایی به فرم این عکس دارند.در تمام المان های این آشپزخانه ۳ رنگ بیشتر نمیبینیم که هیچ تضادی با هم ندارند. ترکیب سفید و مشکی در کابینت و اجاق گاز ستودنی است.

آشپزخانه

 1. سادگی

جالب است که بدانید بیشتر آشپزخانه های کوچک شامل یک راهرو کوچک و کابینت های دیواری طرفی هستند. هرچند که استفاده از کاشی های کوچک بین کابینت ها چندان جالب نیست، اما میتوان به عنوان یک الگو از آن برای تزئین آشپزخانه های مشابه و کوچک خود الهام بگیرید.

آشپزخانه

 1. آشپزخانه مدرن پاریسی

شاید نتوان به این آشپزخانه واژه مدرن را اضافه کرد. زیرا فضا طوری به نظر میرسد که گویی به عنوان یک آشپزخانه طراحی نشده است. با این وجود طراح هرکسی بوده توانسته نهایت استفاده را از فضا ببرد. نکته جالب در این تصویر قرار دادن میز و صندلی در بخش جلویی آشپزخانه و نزدیک پنجره است.

آشپزخانه

 1. استفاده از میزو صندلی در جلو پنجره

این آشپزخانه هم یکی از کوچکترین فضاها را دارد. به میز و صندلی استفاده شده آن نگاه نکنید . قصد ما از وارد کردن این آشپزخانه به لیست، بیشتر به خاطر استفاده هوشمندانه از فضا است.

آشپزخانه

 1. حداکثر استفاده از فضا

تنها با خلاقیت میتوان چنین آشپزخانه ای در این فضای کم طراجی و اجرا کرد. طراحی کابینت و انتخاب رنگ ها واقعا بینظیر است. چیزی که در این آشپزخانه مدرن و کوچک توجه ما را به خود جلب میکند، نصب هوشمندانه و خلاقانه هود است. تنها کافی است که به قسمت چپ و بالای عکس نگاه کنید تا متوجه شوید با چه زیبایی این هود در راستای دیوار مورب نصب شده است.

آشپزخانه

 1. استفاده از قفسه فلزی و سنگ مرمر

استفاده از کابینت برای همه آشپزخانه ها توصیه نمیشود. شاید خواست یک شخص این باشد که خودش  طبق سلیقه از چیزی به جز کابینت چوبی استفاده کند. برای مثال در این تصویر ملاحظه میکنید اثری از کابینت بالایی نیست و تنها از کابینت پایینی استفاده شده است. کانتر روی کابینت از جنس سنگ استو فضای بین قفسه بالایی با کانتر نیز از جنس سنگ اجرا شده است.

آشپزخانه

 1. ترکیب چوب های مختلف

هرچه گشتیم برای این شاهکار معمارانه هیچ اسم برازنده ای پیدا نکردیم. اما تلفیق بینظیر انواع المان چوبی در این آشپزخانه مدرن شاهکار طراح آن است. همه چیز با هم هماهنگ است. ترکیبی از قهوه ای و سفید در این عکس بسیار جالب است. اوج خلاقیت و تبحر در جایی است که طراح رنگ کابینت ها و چراغ های آویز را سفید انتخاب کرده و توجه بیننده را بیش از پیش به آن ها جلب میکند.

آشپزخانه

 1. آشپزخانه کانادایی

گزینه آخر لیست ما نیز یکی از مدرنترین و کوچکترین آشپزخانه ها است. ترکیب رنگ ها عالی است. نکته جالب درباره این آشپزخانه این است که میز و صندلی ناهارخوری در آشپزخانه نیست، اما با هوشمندی تمام در فضایی بیرون و نزدیک از آشپزخانه قرار داده شده است.

آشپزخانه